Varbase Theme (Bootstrap 5 - SASS) (4.0.0-rc2) - en to fa translation catalogue (34 entries)

en: Previous
fa: قبلی

en: Next
fa: بعدی

en: Content
fa: محتوا

en: Container
fa: نگهدارنده

en: Go to previous page
fa: برو به صفحه قبلی

en: Go to next page
fa: برو به صفحه بعدی

en: Help
fa: راهنما

en: Page title
fa: عنوان صفحه

en: Page
fa: صفحه

en: Log in
fa: ورود

en: Add new comment
fa: افزودن نظر جدید

en: Last
fa: آخرین

en: Close
fa: بستن

en: First
fa: اولین

en: or
fa: یا

en: Tabs
fa: زبانه ها

en: Reset password
fa: اعاده رمز

en: Go to first page
fa: برو به صفحه اول

en: Go to last page
fa: برو به صفحه آخر

en: Path to custom logo
fa: مسیر آرم سفارشی

en: Skip to main content
fa: رفتن به محتوای اصلی

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your logo.
fa: اگر شما دسترسی مستقیم به فایل‌های روی خادم را ندارید، از این میدان برای بارگذاری آرم خود استفاده کنید.

en: Main navigation
fa: پیمایدنۀ اصلی

en: Primary tabs
fa: تب‌های اولیه

en: Secondary tabs
fa: تب‌های ثانویه

en: Pagination
fa: صفحه بندی

en: Upload logo image
fa: بارگذاری تصویر آرم

en: Breadcrumbs
fa: سلسله صفحات

en: Main page content
fa: محتوای صفحه اصلی

en: Current page
fa: صفحه جاری

en: Highlighted
fa: موارد برجسته

en: Last page
fa: صفحۀ آخر

en: Submitted by @author_name on @date
fa: تقدیم شده توسط  @author_name در @date

en: Primary admin actions
fa: اقدامات اصلی مدیر
