Varbase Theme (Bootstrap 5 - SASS) (4.0.0-rc2) - en to tr translation catalogue (45 entries)

en: Previous
tr: Önceki

en: Next
tr: Sonraki

en: Content
tr: İçerik

en: Login
tr: Giriş

en: Container
tr: Kapsayıcı

en: Go to previous page
tr: Önceki sayfaya git

en: Go to next page
tr: Sonraki sayfaya git

en: Help
tr: Yardım

en: Page title
tr: Sayfa başlığı

en: Page
tr: Sayfa

en: Log in
tr: Giriş yapın

en: Add new comment
tr: Yeni yorum ekle

en: Last
tr: Son

en: Close
tr: Kapat

en: First
tr: Birinci

en: or
tr: ya da

en: Tabs
tr: Sekmeler

en: Reset password
tr: Şifre sıfırla

en: Next page
tr: Sonraki sayfa

en: Go to first page
tr: İlk sayfaya git

en: Go to last page
tr: Son sayfaya git

en: Path to custom logo
tr: Özel logonun yolu

en: Skip to main content
tr: Ana içeriğe atla

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your logo.
tr: Eğer sunucuya doğrudan dosya erişiminiz yoksa, bu alanı kullanarak logonuzu yükleyin.

en: - none -
tr: - hiçbiri -

en: Main navigation
tr: Ana gezinti menüsü

en: Primary tabs
tr: Birincil sekmeler

en: Secondary tabs
tr: İkincil sekmeler

en: Pause
tr: Geçici olarak durdur

en: Pagination
tr: Sayfalama

en: Upload logo image
tr: Logo resmini yükle

en: Status messages
tr: Durum mesajları

en: Main page content
tr: Ana sayfa içeriği

en: Edit account
tr: Hesabı düzenle

en: Current page
tr: Şu an kullanılan sayfa

en: Highlighted
tr: Vurgulanmış

en: Previous page
tr: Önceki sayfa

en: Footer menu
tr: Alt bilgi menüsü

en: Last page
tr: Son sayfa

en: Site branding
tr: Site markası

en: First page
tr: İlk sayfa

en: Submitted by @author_name on @date
tr: @date tarihinde @author_name tarafından gönderildi

en: Primary admin actions
tr: Birincil yönetici eylemleri

en: Use the logo supplied by the theme
tr: Tema tarafından sağlanan logoyu kullan

en: Go to page @key
tr: @key. sayfaya git
