Varbase Theme (Bootstrap 5 - SASS) (4.0.0-alpha6) - en to pt translation catalogue (46 entries)

en: Previous
pt: Anterior

en: Next
pt: Próximo

en: Content
pt: Conteúdo

en: Go to previous page
pt: Ir para a página anterior

en: Go to next page
pt: Ir para a próxima página

en: container
pt: contêiner

en: Help
pt: Ajuda

en: Page title
pt: Título da página

en: Page
pt: Página

en: Log in
pt: Entrar

en: Add new comment
pt: Comentar

en: Last
pt: Último

en: Close
pt: Fechar

en: First
pt: Primeiro

en: or
pt: ou

en: Tabs
pt: Abas

en: Reset password
pt: Recuperar senha

en: Next page
pt: Próxima página

en: Go to first page
pt: Voltar para a primeira página

en: Go to last page
pt: Ir para a última página

en: Back to
pt: Voltar para

en: Path to custom logo
pt: Caminho para o logo

en: Skip to main content
pt: Pular para o conteúdo principal

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your logo.
pt: Se você não tem acesso direto ao servidor de arquivos, use este campo para fazer o upload do seu logo.

en: Main navigation
pt: Navegação principal

en: Primary tabs
pt: Abas primárias

en: Secondary tabs
pt: Abas secundárias

en: Pause
pt: Pausa

en: Pagination
pt: Paginação

en: Upload logo image
pt: Enviar logo

en: Status messages
pt: Mensagens de status

en: Register a new account
pt: Registrar uma nova conta

en: Main page content
pt: Conteúdo da página principal

en: Edit account
pt: Editar conta

en: Current page
pt: Página atual

en: Highlighted
pt: Destacado

en: Previous page
pt: Página anterior

en: Footer menu
pt: Menu do rodapé

en: Forgot your password?
pt: Esqueceu sua senha?

en: Last page
pt: Última página

en: Site branding
pt: Definição de marca do site

en: First page
pt: Primeira página

en: Submitted by @author_name on @date
pt: Enviado por @author_name em @date

en: Primary admin actions
pt: Ações primárias do administrador

en: Use the logo supplied by the theme
pt: Usar o logotipo fornecido pelo tema

en: Go to page @key
pt: Ir para página @key
