Vartheme Claro (3.0.12) - en to hi translation catalogue (12 entries)

en: Content
hi: सामग्री

en: Help
hi: मदद

en: Page title
hi: पृष्ठ का शीर्षक

en: Breadcrumb
hi: पग चिन्ह

en: Header
hi: ऊपरी भाग

en: Primary tabs
hi: प्राथमिक टैब्स

en: Secondary tabs
hi: माध्यमिक टैब्स

en: Page top
hi: पृष्ठ का शीर्ष

en: Page bottom
hi: पृष्ठ के नीचे

en: Status messages
hi: स्थिति संदेश

en: Highlighted
hi: चिन्हांकित किया गया

en: Primary admin actions
hi: प्राथमिक व्यवस्थापक कार्रवाई
