Volunteer Center (3.0.0-alpha1) - en to jv translation catalogue (46 entries)

en: Home
jv: Joglo

en: Title
jv: Judul

en: Body
jv: Isi

en: Delete
jv: Busak

en: Operations
jv: Operasi

en: Groups
jv: Kelompok

en: Group
jv: Grup

en: Type
jv: Tipe

en: Actions
jv: Aksi

en: Description
jv: Katrangan

en: Action
jv: Aksi

en: Last updated
jv: Update terakhir

en: Tags
jv: Tautan

en: Yes
jv: Ya

en: No
jv: Ora

en: Edit
jv: Sunting

en: Search
jv: Goléki

en: Reset
jv: Baléknā

en: - None -
jv: - Nihil -

en: Name
jv: Jeneng

en: Label
jv: Judul

en: View
jv: Tampilan

en: Text
jv: Teks

en: Picture
jv: Gambar

en: Contact
jv: Kontak

en: Created
jv: Digawé

en: All
jv: Kabèh

en: Active
jv: Aktif

en: Page
jv: Kācā

en: Roles
jv: Parāgā

en: Revisions
jv: Owah-owahan

en: Authored by
jv: Ditulis dening

en: Desc
jv: Urut Mundur

en: Profile
jv: Profil

en: Create new revision
jv: Gawé  revisi anyar

en: Revert
jv: Baléknā

en: Revisions for %title
jv: Pengubahan kanggo %title

en: Revision
jv: Perubahan

en: Revision of %title from %date
jv: Revisi %title sākā %date

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
jv: Sampéyan yakin arep mbaléknā nang revisi %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
jv: Sampéyan yakin arep mbusak revisi sākā %revision-date?

en: Machine name
jv: Jeneng mesin

en: About
jv: Ngenani

en: - All -
jv: - Kabeh -

en: Copy of the revision from %date.
jv: Nyalin revisi sākā %date.

en: Asc
jv: Urut Maju
