Volunteer Center (3.0.0-alpha2) - en to hu translation catalogue (33 entries)

en: Home
hu: Címlap

en: Body
hu: Törzs

en: Picture
hu: Kép

en: Text color
hu: Szövegszín

en: White
hu: Fehér

en: Link color
hu: Hivatkozás színe

en: Transparent
hu: Átlátszó

en: Administrator
hu: Adminisztrátor

en: Light
hu: Világos

en: Primary
hu: Elsődleges

en: Secondary
hu: Másodlagos

en: Blue Lagoon (default)
hu: Kék lagúna (alapértelmezés)

en: Your virtual face or picture.
hu: A webhelyen megjelenő virtuális arc.

en: Main background
hu: Általános háttér

en: Sidebar background
hu: Oldalsáv háttere

en: Sidebar borders
hu: Oldalsáv keretei

en: Footer background
hu: Lábléc háttere

en: Plum
hu: Szilva

en: Title and slogan
hu: Cím és jelmondat

en: Firehouse
hu: Tűzoltóság

en: Ice
hu: Jég

en: Dark
hu: Sötét

en: Wide
hu: Széles

en: Full HTML
hu: Teljes HTML

en: Header background top
hu: Fejléc háttere fent

en: Header background bottom
hu: Fejléc háttere lent

en: Basic HTML
hu: Alap HTML

en: Restricted HTML
hu: Korlátozott HTML

en: Max 1300x1300
hu: Legfeljebb 1300×1300 képpont

en: Max 2600x2600
hu: Legfeljebb 2600×2600 képpont

en: Max 325x325
hu: Legfeljebb 325×325 képpont

en: Max 650x650
hu: Legfeljebb 650×650 képpont

en: Narrow
hu: Keskeny
