Volunteer Center (3.0.0-alpha2) - en to nl translation catalogue (29 entries)

en: Body
nl: Inhoud

en: Picture
nl: Afbeelding

en: Text color
nl: Tekstkleur

en: White
nl: Wit

en: Link color
nl: Linkkleur

en: Transparent
nl: Transparant

en: Administrator
nl: Beheerder

en: Light
nl: Licht

en: Primary
nl: Primair

en: Secondary
nl: Secundair

en: Blue Lagoon (default)
nl: Blue Lagoon (standaard)

en: Your virtual face or picture.
nl: Uw foto of afbeelding.

en: Main background
nl: Algemene achtergrond

en: Sidebar background
nl: Achtergrond zijbalk

en: Sidebar borders
nl: Randen zijbalk

en: Footer background
nl: Achtergrond voet

en: Title and slogan
nl: Titel en slogan

en: Dark
nl: Donker

en: Wide
nl: Breed

en: Full HTML
nl: Volledige HTML

en: Header background top
nl: Achtergrond kop bovenkant

en: Header background bottom
nl: Achtergrond kop onderkant

en: Basic HTML
nl: Eenvoudige HTML

en: Restricted HTML
nl: Beperkte HTML

en: Max 1300x1300
nl: Max. 1300x1300

en: Max 2600x2600
nl: Max. 2600x2600

en: Max 325x325
nl: Max. 325x325

en: Max 650x650
nl: Max. 650x650

en: Narrow
nl: Smal
