Volunteer Center (3.0.0-alpha2) - en to pl translation catalogue (33 entries)

en: Home
pl: Strona główna

en: Body
pl: Treść

en: Picture
pl: Obraz

en: Text color
pl: Kolor tekstu

en: White
pl: Biały

en: Link color
pl: Kolor odnośników

en: Transparent
pl: Przeźroczysty

en: Light
pl: Jasny

en: Primary
pl: Główny

en: Secondary
pl: Drugorzędny

en: Blue Lagoon (default)
pl: Błękitna laguna (domyślny)

en: Your virtual face or picture.
pl: Twoje zdjęcie lub obraz.

en: Slate
pl: Popielaty

en: Main background
pl: Główne tło

en: Sidebar background
pl: Tło paska bocznego

en: Sidebar borders
pl: Obrys paska bocznego

en: Footer background
pl: Tło stopki

en: Plum
pl: Śliwka

en: Title and slogan
pl: Tytuł i slogan

en: Firehouse
pl: Remiza

en: Ice
pl: Lód

en: Dark
pl: Ciemny

en: Wide
pl: Szeroki

en: Full HTML
pl: Pełny HTML

en: Header background top
pl: Górne tło nagłówka

en: Header background bottom
pl: Dolne tło nagłówka

en: Basic HTML
pl: Podstawowy HTML

en: Restricted HTML
pl: Ograniczony HTML

en: Max 1300x1300
pl: Maksimum 1300x1300

en: Max 2600x2600
pl: Maksimum 2600x2600

en: Max 325x325
pl: Maksimum 325x325

en: Max 650x650
pl: Maksimum 650x650

en: Narrow
pl: Wąskie
