Volunteer Center (3.0.0-alpha2) - en to ug translation catalogue (5 entries)

en: Home
ug: باشبەت

en: Picture
ug: سۈرەت

en: Text color
ug: تېكىست رەڭگى

en: White
ug: ئاق

en: Plum
ug: ئالۇچا
