Volunteer Center (3.0.0-alpha3) - en to it translation catalogue (31 entries)

en: Body
it: Corpo

en: Picture
it: Ritratto

en: Text color
it: Colore del testo

en: White
it: Bianco

en: Link color
it: Colore collegamenti

en: Transparent
it: Trasparente

en: Administrator
it: Amministratore

en: Light
it: Chiaro

en: Primary
it: Primario

en: Secondary
it: Secondario

en: Blue Lagoon (default)
it: Laguna Blu (predefinito)

en: Your virtual face or picture.
it: Il tuo viso virtuale o la tua immagine.

en: Main background
it: Sfondo principale

en: Sidebar background
it: Sfondo della barra laterale

en: Sidebar borders
it: Bordi della barra laterale

en: Footer background
it: Sfondo piè di pagina

en: Plum
it: Prugna

en: Title and slogan
it: Titolo e slogan

en: Ice
it: Ghiaccio

en: Dark
it: Scuro

en: Wide
it: Largo

en: Full HTML
it: HTML completo

en: Header background top
it: Sfondo intestazione in alto

en: Header background bottom
it: Sfondo intestazione in basso

en: Basic HTML
it: HTML di base

en: Restricted HTML
it: HTML ristretto

en: Max 1300x1300
it: Massimo 1300x1300

en: Max 2600x2600
it: Massimo 2600x2600

en: Max 325x325
it: Massimo 325x325

en: Max 650x650
it: Massimo 650x650

en: Narrow
it: Stretto
