Volunteer Center (8.x-1.0-alpha1) - en to bs translation catalogue (65 entries)

en: Forms
bs: Forme

en: Home
bs: Početna

en: Body
bs: Tijelo

en: Images
bs: Slike

en: Previous
bs: Prethodni

en: Next
bs: Sljedeći

en: Save configuration
bs: Sačuvaj postavke

en: Delete
bs: Briši

en: Content
bs: Sadržaj

en: content
bs: sadržaj

en: Confirm
bs: Potvrdi

en: Cancel
bs: Otkaži

en: Remove
bs: Ukloni

en: Description
bs: Opis

en: Disabled
bs: Onemogućen

en: Enabled
bs: Omogućeno

en: Version
bs: Verzija

en: Edit
bs: Izmjeni

en: Search
bs: Pretraga

en: None
bs: Nijedan

en: Settings
bs: Postavke

en: Go to previous page
bs: Idi na prethodnu stranu

en: Go to next page
bs: Idi na iduću stranu

en: Import
bs: Uvezi

en: Export
bs: Izvezi

en: Preview
bs: Pregled

en: Save
bs: Sačuvaj

en: Help
bs: Pomoć

en: Update
bs: Ažuriranje

en: Add
bs: Dodaj

en: Theme
bs: Tema

en: Picture
bs: Slika

en: Configure
bs: Podešavanje

en: file
bs: datoteka

en: Options
bs: Opcije

en: Page title
bs: Naslov stranice

en: Custom
bs: Prilagođen

en: Normal
bs: Normalno

en: Log in
bs: Prijavi se

en: Uninstall
bs: Deinstalacija

en: Tools
bs: Alati

en: Hidden
bs: Sakriven

en: Tabs
bs: Tabovi

en: Apply
bs: Primjeni

en: Enter the terms you wish to search for.
bs: Unesite tražene izraze.

en: Add another item
bs: Dodaj još jednu stavku

en: Hide
bs: Sakrij

en: Main navigation
bs: Glavna navigacija

en: Primary tabs
bs: Primarni tabovi

en: Secondary tabs
bs: Sekundarni tabovi

en: Drag to re-order
bs: Povuci za razmještaj.

en: Powered by Drupal
bs: Napravljeno na Drupalu

en: Breadcrumbs
bs: Putanje (breadcrumbs)

en: Status messages
bs: Statusne poruke

en: Main page content
bs: Sadržaj glavne stranice

en: Footer menu
bs: Footer meni

en: Full HTML
bs: Kompletan HTML

en: Site branding
bs: Osnovne informacije o stranici

en: Primary admin actions
bs: Primarne admin akcije

en: User account menu
bs: Korisnički meni

en: Basic block
bs: Osnovni blok

en: A basic block contains a title and a body.
bs: Osnovni blok sadrži naslov i tijelo.

en: Website feedback
bs: Povratna informacija sa stranice

en: Basic HTML
bs: Osnovni HTML

en: Restricted HTML
bs: Ograničen HTML
