Volunteer Center (8.x-1.0-alpha3) - en to uk translation catalogue (41 entries)

en: Home
uk: Головна

en: Body
uk: Вміст

en: Delete
uk: Видалити

en: Description
uk: Опис

en: Edit
uk: Редагувати

en: Reset
uk: Скинути

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Manage
uk: Керування

en: Event
uk: Подія

en: Picture
uk: Зображення

en: All
uk: Все

en: Add content
uk: Додати вміст

en: Block
uk: Блок

en: Page
uk: Сторінка

en: Location
uk: Місце розташування

en: Desc
uk: Спад

en: Calendar
uk: Календар

en: Events
uk: Події

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: Your message has been sent.
uk: Ваше повідомлення було відправлене.

en: Apply
uk: Застосувати

en: Administrator
uk: Адміністратор

en: About
uk: Про модуль

en: Your virtual face or picture.
uk: Ваше віртуальне обличчя або фото.

en: All content
uk: Всі матеріали

en: Event Date
uk: Дата події

en: Event Description
uk: Опис події

en: Asc
uk: Зрост

en: Master
uk: Головне

en: Wide
uk: Широкий

en: Full HTML
uk: Повний HTML

en: Basic block
uk: Простий блок

en: A basic block contains a title and a body.
uk: Простий блок складається із заголовка і вмісту.

en: Website feedback
uk: Зворотний зв'язок вебсайту

en: Basic HTML
uk: Простий HTML

en: Restricted HTML
uk: Обмежений HTML

en: Max 1300x1300
uk: Максимум 1300x1300

en: Max 2600x2600
uk: Максимум 2600x2600

en: Max 325x325
uk: Максимум 325x325

en: Max 650x650
uk: Максимум 650x650

en: Narrow
uk: Вузький
