Volunteer Center (8.x-2.0-alpha1) - en to fa translation catalogue (53 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Body
fa: بدنه

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Description
fa: توضیحات

en: Last updated
fa: آخرین به‌روزرسانی

en: Tags
fa: برچسب‌ها

en: Resources
fa: منابع

en: Edit
fa: ویرایش

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Name
fa: نام

en: Label
fa: برچسب

en: View
fa: مشاهده

en: ID
fa: شناسه

en: Picture
fa: تصویر

en: Email
fa: پست الکترونیکی

en: Created
fa: ایجاد شده

en: Add content
fa: افزودن محتوا

en: Page
fa: صفحه

en: Revisions
fa: نسخه‌ها

en: Authored by
fa: نوشته شده توسط

en: Desc
fa: نزولی

en: Phone Number
fa: شماره تلفن

en: City
fa: شهر

en: State/Province
fa: ایالت/استان

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Short Description
fa: شرح کوتاه

en: Are you sure you want to delete %name?
fa: آیا از حذف %name اطمینان دارید؟

en: Create new revision
fa: ایجاد نسخه جدید

en: Revert
fa: بازگشت

en: Your message has been sent.
fa: پیام شما ارسال شد.

en: Revisions for %title
fa: نسخه‌های %title

en: Revision
fa: نسخه

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: Revision of %title from %date
fa: نسخه %title از %date

en: Apply
fa: تایید

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
fa: آیا شما مطمئن هستید می‌خواهید به نسخه %revision-date برگردید؟

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
fa: آیا شما مطمئن هستید می‌خواهید نسخه‌ها را از %revision-date حذف کنید؟

en: Administrator
fa: مدیر

en: Offset
fa: جابجایی

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: About
fa: درباره

en: Admin
fa: مدیر

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Copy of the revision from %date.
fa: رونوشت نسخه از %date.

en: All content
fa: تمامی محتوا

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر

en: Wide
fa: پهن

en: Basic block
fa: بلوک پایه

en: A basic block contains a title and a body.
fa: یک بلوک پایه شامل یک عنوان و بدنه است.

en: Narrow
fa: باریک
