Volunteer Center (8.x-2.0-alpha1) - en to pl translation catalogue (69 entries)

en: Home
pl: Strona główna

en: Body
pl: Treść

en: Delete
pl: Usuń

en: Operations
pl: Operacje

en: Description
pl: Opis

en: Last updated
pl: Ostatnia aktualizacja

en: Tags
pl: Tagi

en: Resources
pl: Zasoby

en: Edit
pl: Edytuj

en: Reset
pl: Resetuj

en: Name
pl: Nazwa

en: Label
pl: Etykieta

en: View
pl: Widok

en: Picture
pl: Obraz

en: Created
pl: Utworzono

en: Add content
pl: Dodaj treść

en: Page
pl: Strona

en: Revisions
pl: Wersje

en: Authored by
pl: Autor

en: Desc
pl: Malejąco

en: Phone Number
pl: Numer telefonu

en: City
pl: Miasto

en: State/Province
pl: Województwo

en: Sort by
pl: Sortuj po

en: Short Description
pl: Krótki opis

en: Are you sure you want to delete %name?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć %name?

en: Create new revision
pl: Dodaj nową wersję

en: Revert
pl: Przywróć

en: Your message has been sent.
pl: Wiadomość została wysłana.

en: Revisions for %title
pl: Wersje dla %title

en: Revision
pl: Wersja

en: Changed
pl: Zmieniono

en: Revision of %title from %date
pl: Wersja %title z dnia %date

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
pl: Czy na pewno przywrócić wersję z dnia %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
pl: Czy na pewno usunąć wersję z dnia %revision-date?

en: Offset
pl: Przesunięcie

en: Machine name
pl: Identyfikator systemowy

en: About
pl: O stronie

en: Contact Email
pl: E-mail kontaktowy

en: Delete all revisions
pl: Usuń wszystkie wersje

en: Items per page
pl: Elementów na stronę

en: - All -
pl: - Wszystko -

en: Copy of the revision from %date.
pl: Kopia z %date.

en: Your virtual face or picture.
pl: Twoje zdjęcie lub obraz.

en: Current revision
pl: Bieżąca wersja

en: All content
pl: Wszystkie treści

en: Additional Information
pl: Informacja dodatkowa

en: Asc
pl: Rosnąco

en: Master
pl: Główny

en: Wide
pl: Szeroki

en: Resource type
pl: Typ zasobu

en: Full HTML
pl: Pełny HTML

en: Revision translation affected
pl: Tłumaczenie wersji

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
pl: Informuje czy ostatnia edycja tłumaczenia należy do bieżącej wersji.

en: @date by @username
pl: @date przez @username

en: Basic block
pl: Prosty blok

en: A basic block contains a title and a body.
pl: Prosty blok zawiera tytuł i treść

en: Website feedback
pl: Informacja zwrotna na temat strony.

en: Basic HTML
pl: Podstawowy HTML

en: Restricted HTML
pl: Ograniczony HTML

en: @langname revisions for %title
pl: Wersje %title w języku @langname

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
pl: Czy na pewno przywrócić wersję tłumaczenia na język @language z dnia %revision-date?

en: Revert content shared among translations
pl: Przywróć zawartość dzieloną między tłumaczeniami

en: Max 1300x1300
pl: Maksimum 1300x1300

en: Max 2600x2600
pl: Maksimum 2600x2600

en: Max 325x325
pl: Maksimum 325x325

en: Max 650x650
pl: Maksimum 650x650

en: Narrow
pl: Wąskie
