Volunteer Center (8.x-2.0-alpha2) - en to cs translation catalogue (61 entries)

en: Home
cs: Domů

en: Body
cs: Text

en: Delete
cs: Smazat

en: Operations
cs: Operace

en: Description
cs: Popis

en: Last updated
cs: Poslední změna

en: Tags
cs: Štítky

en: Resources
cs: Zdroje

en: Edit
cs: Upravit

en: Name
cs: Jméno

en: Label
cs: Popisek

en: View
cs: Zobrazit

en: Picture
cs: Obrázek

en: Email
cs: E-mail

en: Created
cs: Vytvořeno

en: Add content
cs: Přidat obsah

en: Page
cs: Stránka

en: Revisions
cs: Revize

en: Authored by
cs: Autor

en: Desc
cs: Sestupně

en: Phone Number
cs: Telefonní číslo

en: City
cs: Město

en: State/Province
cs: Stát/Provincie

en: Sort by
cs: Řadit dle

en: Are you sure you want to delete %name?
cs: Opravdu smazat %name?

en: Create new revision
cs: Vytvořit novou revizi

en: Revert
cs: Vrátit

en: Your message has been sent.
cs: Vaše zpráva byla odeslána.

en: Revisions for %title
cs: Revize pro %title

en: Revision
cs: Revize

en: Changed
cs: Změněno

en: Revision of %title from %date
cs: Revize %title z %date

en: Apply
cs: Použít

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
cs: Opravdu se vrátit k revizi z data %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
cs: Opravdu smazat revizi z data %revision-date?

en: Administrator
cs: Administrátor

en: Offset
cs: Posun

en: Machine name
cs: Strojový název

en: About
cs: Popis

en: Admin
cs: Administrátor

en: Delete all revisions
cs: Smazat všechny revize

en: Items per page
cs: Položek na stránku

en: - All -
cs: - Vše -

en: Copy of the revision from %date.
cs: Kopie revize z %date.

en: Your virtual face or picture.
cs: Váš avatar nebo profilový obrázek.

en: Current revision
cs: Aktuální revize

en: All content
cs: Veškerý obsah

en: Asc
cs: Vzestupně

en: Master
cs: Nadřízené

en: Wide
cs: Široký

en: Full HTML
cs: Plné HTML

en: Basic block
cs: Základní blok

en: A basic block contains a title and a body.
cs: Základní blok obsahuje nadpis a text.

en: Basic HTML
cs: Základní HTML

en: Restricted HTML
cs: Omezené HTML

en: content @type: deleted @label.
cs: obsah @type: smazán @label

en: Max 1300x1300
cs: Max. 1300x1300

en: Max 2600x2600
cs: Max. 2600x2600

en: Max 325x325
cs: Max. 325x325

en: Max 650x650
cs: Max. 650x650

en: Narrow
cs: Úzký
