Volunteer Center (8.x-2.0-alpha2) - en to da translation catalogue (65 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Body
da: Brødtekst

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Description
da: Beskrivelse

en: Last updated
da: Senest opdateret

en: Resources
da: Ressourcer

en: Edit
da: Redigér

en: Reset
da: Gendan

en: Name
da: Navn

en: Label
da: Etiket

en: View
da: Vis

en: Picture
da: Billede

en: Email
da: E-mail

en: Created
da: Oprettet

en: Add content
da: Tilføj indhold

en: Page
da: Side

en: Revisions
da: Versioner

en: Authored by
da: Skrevet af

en: Desc
da: Faldende

en: Phone Number
da: Telefonnummer

en: City
da: By

en: State/Province
da: Landsdel

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Are you sure you want to delete %name?
da: Er du sikker på, at du ønsker at slette %name?

en: Create new revision
da: Opret ny version

en: Revert
da: Gendan

en: Your message has been sent.
da: Din besked er blevet sendt.

en: Revisions for %title
da: Versioner af %title

en: Revision
da: Version

en: Changed
da: Ændret

en: Revision of %title from %date
da: Version af %title fra %date

en: Apply
da: Udfør

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
da: Ønsker du at vende tilbage til versionen fra %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
da: Ønsker du at slette versionen fra %revision-date?

en: Offset
da: Forskydning

en: Machine name
da: Internt navn

en: About
da: Om

en: Admin
da: Administration

en: Delete all revisions
da: Slet alle revisioner

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: Copy of the revision from %date.
da: Kopi af versionen fra %date.

en: Your virtual face or picture.
da: Dit virtuelle ansigt eller billede.

en: Current revision
da: Nuværende version

en: All content
da: Alt indhold

en: Asc
da: Stigende

en: Wide
da: Bred

en: Full HTML
da: Fuld HTML

en: Revision translation affected
da: Oversættelse af version påvirket

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
da: Angiver om den seneste ændring af en oversættelse hører til den aktuelle version.

en: @date by @username
da: @date af @username

en: Basic block
da: Simpel blok

en: A basic block contains a title and a body.
da: En simpel blok indeholder en titel og en brødtekst.

en: Website feedback
da: Site feedback

en: Basic HTML
da: Simpel HTML

en: Restricted HTML
da: Begrænset HTML

en: @langname revisions for %title
da: @langname versioner af %title

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
da: Er du sikker på, at du ønsker at gendanne @language-oversættelsen af versionen fra %revision-date?

en: Revert content shared among translations
da: Gendan indholds som deles mellem oversættelser

en: Max 1300x1300
da: Maks. 1300x1300

en: Max 2600x2600
da: Maks. 2600x2600

en: Max 325x325
da: Maks. 325x325

en: Max 650x650
da: Maks. 650x650

en: Narrow
da: Smal
