Volunteer Center (8.x-2.0-alpha3) - en to it translation catalogue (30 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Resources
it: Risorse

en: Edit
it: Modifica

en: Search
it: Cerca

en: Reset
it: Ripristina

en: Name
it: Nome

en: Label
it: Etichetta

en: View
it: Visualizza

en: Manage
it: Gestisci

en: Text
it: Testo

en: Contact
it: Contatto

en: Created
it: Creato

en: All
it: Tutti

en: Authored by
it: Creato da

en: Desc
it: Disc

en: Profile
it: Profilo

en: Sort by
it: Ordina per

en: Are you sure you want to delete %name?
it: Si vuole davvero cancellare %name?

en: Changed
it: Modificato

en: Apply
it: Applica

en: Postal Code
it: Codice postale

en: Offset
it: Scostamento

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: About
it: Informazioni

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: « First
it: « Prima

en: Last »
it: Ultima »

en: Operations links
it: Link operativi

en: Master
it: Principale
