Volunteer Center (8.x-2.0-alpha6) - en to oc translation catalogue (47 entries)

en: Home
oc: Acuèlh

en: Title
oc: Títol

en: Body
oc: Còs

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Description
oc: Descripcion

en: Last updated
oc: Darrièra mesa a jorn

en: Tags
oc: Etiquetas

en: Resources
oc: Ressorsas

en: Edit
oc: Modificar

en: Search
oc: Recercar

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: - None -
oc: - Pas cap -

en: Name
oc: Nom

en: Label
oc: Etiqueta

en: View
oc: Veire

en: Manage
oc: Gerir

en: Text
oc: Tèxte

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Picture
oc: Imatge

en: Email
oc: Corrièr electronic

en: Contact
oc: Contacte

en: Created
oc: Creat(ada)

en: All
oc: Tot

en: Page
oc: Pagina

en: Authored by
oc: Escrich per

en: Ascending
oc: Ascendent

en: Descending
oc: Descendent

en: Profile
oc: Perfil

en: City
oc: Vila

en: Sort by
oc: Triar per

en: Create new revision
oc: Crear una revision novèla

en: Revert
oc: Restablir

en: Revisions for %title
oc: Revisions per « %title »

en: Changed
oc: Modificat

en: Revision of %title from %date
oc: Revision de %title del %date

en: Apply
oc: Aplicar

en: Postal Code
oc: Còde Postal

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
oc: Sètz segur que volètz tornar a la version del %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
oc: Sètz segur que volètz suprimir la version del %revision-date ?

en: Offset
oc: Decalatge

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: About
oc: A prepaus

en: Items per page
oc: Elements per pagina

en: - All -
oc: - Tot -

en: Copy of the revision from %date.
oc: Copiar la version del %date.

en: Master
oc: Maître
