Volunteer Center (8.x-2.0-alpha7) - en to hr translation catalogue (49 entries)

en: Home
hr: Početna

en: Title
hr: Naziv

en: Body
hr: Sadržaj

en: Delete
hr: Ukloni

en: Operations
hr: Operacije

en: Groups
hr: Grupe

en: Group
hr: Grupa

en: Actions
hr: Akcije

en: Description
hr: Opis

en: Action
hr: Akcija

en: Last updated
hr: Posljednje osvježenje

en: Tags
hr: Oznake

en: Resources
hr: Resursi

en: Edit
hr: Uredi

en: Search
hr: Pretraga

en: Reset
hr: Poništi

en: - None -
hr: - Niti jedan -

en: Name
hr: Naziv

en: Label
hr: Oznaka

en: View
hr: Pregled

en: Text
hr: Tekst

en: Picture
hr: Slika

en: Email
hr: E-pošta

en: Created
hr: Stvoreno

en: All
hr: Svi

en: Page
hr: Stranica

en: Roles
hr: Uloge

en: Revisions
hr: Revizije

en: Authored by
hr: Autor

en: Desc
hr: Silazno

en: Button
hr: Gumb

en: Ascending
hr: Uzlazno

en: Descending
hr: Silazno

en: Profile
hr: Profil

en: Sort by
hr: Rasporedi po

en: Are you sure you want to delete %name?
hr: Jeste li sigurni da želite obrisati %name?

en: Create new revision
hr: Stvori novu reviziju

en: Revert
hr: Vrati

en: Revisions for %title
hr: Revizija za %title

en: Revision
hr: Revizija

en: Revision of %title from %date
hr: Revizija %title od %date

en: Apply
hr: Primjeni

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
hr: Želite li zbilja vratiti reviziju od %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
hr: Želite li zbilja ukloniti reviziju od %revision-date?

en: Machine name
hr: Stroju čitljiv naziv

en: About
hr: Opis

en: Copy of the revision from %date.
hr: Kopija revizije od %date.

en: Asc
hr: Uzlazno

en: Narrow
hr: Usko
