Volunteer Center (8.x-2.0-alpha8) - en to is translation catalogue (50 entries)

en: Home
is: Forsíða

en: Title
is: Titill

en: Body
is: Meginmál

en: Delete
is: Eyða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Groups
is: Hópar

en: Group
is: Hópur

en: Description
is: Lýsing

en: Action
is: Aðgerð

en: Last updated
is: Síðast uppfært

en: Tags
is: Efnisorð

en: Yes
is: Já

en: No
is: Nei

en: Resources
is: Auðlindir

en: Edit
is: Breyta

en: Search
is: Leit

en: Reset
is: Endursetja

en: - None -
is: - Ekkert -

en: Name
is: Nafn

en: Label
is: Merking

en: View
is: Skoða

en: Manage
is: Stjórnun

en: Volunteers
is: Sjálfboðaliðar

en: Text
is: Texti

en: ID
is: Kenni

en: Picture
is: Mynd

en: Email
is: Netfang

en: Contact
is: Tengiliður

en: Created
is: Stofnað

en: All
is: Allt

en: Active
is: Virkt

en: Page
is: Síða

en: Roles
is: Hlutverk

en: Revisions
is: Útgáfur

en: Authored by
is: Höfundur

en: Ascending
is: Hækkandi

en: Descending
is: Lækkandi

en: City
is: Borg

en: State/Province
is: Fylki/Hérað

en: Sort by
is: Raða eftir

en: Create new revision
is: Búa til nýja útgáfu

en: Revision
is: Útgáfa

en: Completed
is: Lokið

en: Apply
is: Virkja

en: Canceled
is: Hætt við

en: Administrator
is: Kerfisstjóri

en: About
is: Um

en: Items per page
is: Hlutir per síðu

en: - All -
is: - Allt -

en: Your virtual face or picture.
is: Net- andlit eða mynd.
