Volunteer Center (8.x-2.0-alpha1) - en to ru translation catalogue (72 entries)

en: Home
ru: Главная

en: Body
ru: Содержимое

en: Delete
ru: Удалить

en: Operations
ru: Операции

en: Description
ru: Описание

en: Last updated
ru: Последнее обновление

en: Tags
ru: Теги

en: Resources
ru: Ресурсы

en: Edit
ru: Редактировать

en: Reset
ru: Сбросить

en: Name
ru: Название

en: Label
ru: Метка

en: View
ru: Просмотр

en: Picture
ru: Изображение

en: Created
ru: Создано

en: Add content
ru: Добавить материал

en: Page
ru: Страница

en: Revisions
ru: Редакции

en: Authored by
ru: Автор

en: Desc
ru: По убыванию

en: Phone Number
ru: Номер телефона

en: City
ru: Город

en: State/Province
ru: Область/Район

en: Sort by
ru: Сортировать по

en: Are you sure you want to delete %name?
ru: Вы уверены, что хотите удалить %name?

en: Create new revision
ru: Создать новую редакцию

en: Revert
ru: Вернуть

en: Your message has been sent.
ru: Ваше сообщение отправлено.

en: Revisions for %title
ru: Редакции %title

en: Revision
ru: Редакция

en: Changed
ru: Изменение

en: Revision of %title from %date
ru: Редакция %title от %date

en: Apply
ru: Применить

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
ru: Вы действительно хотите вернуться к редакции от %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
ru: Вы действительно хотите удалить редакцию от %revision-date?

en: Administrator
ru: Администратор

en: Offset
ru: Пропустить

en: Machine name
ru: Машинное имя

en: About
ru: Информация

en: Contact Email
ru: Контактный Email

en: Admin
ru: Администратор

en: Delete all revisions
ru: Удалить все редакции

en: Items per page
ru: Элементов на страницу

en: - All -
ru: - Все -

en: Copy of the revision from %date.
ru: Копия редакции от %date.

en: Your virtual face or picture.
ru: Ваше виртуальное лицо или изображение

en: Current revision
ru: Текущая редакция

en: All content
ru: Все материалы

en: Asc
ru: По возрастанию

en: Master
ru: Основной

en: Wide
ru: Широкий

en: Resource type
ru: Тип ресурса

en: Full HTML
ru: Полный HTML

en: The time that the entity was created.
ru: Время создания объекта.

en: The time that the entity was last edited.
ru: Время редактирования объекта.

en: Revision translation affected
ru: Редакция, на которую повлиял перевод

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
ru: Указывает, что последние редактирование перевода принадлежит текущей редакции.

en: @date by @username
ru: @date от @username

en: Basic block
ru: Базовый блок

en: A basic block contains a title and a body.
ru: Базовый блок, содержащий заголовок и текст.

en: Website feedback
ru: Обратная связь с сайтом

en: Basic HTML
ru: Базовый HTML

en: Restricted HTML
ru: Ограниченный HTML

en: @langname revisions for %title
ru: Редакции @langname для материала  %title

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
ru: Вы действительно желаете вернуть перевод на язык @language к редакции от %revision-date?

en: Revert content shared among translations
ru: Вернуть контент, общий для переводов

en: Max 1300x1300
ru: Макс. 1300x1300

en: Max 2600x2600
ru: Макс. 2600x2600

en: Max 325x325
ru: Макс. 325x325

en: Max 650x650
ru: Макс. 650x650

en: Narrow
ru: Узкий

en: Create new %type_name entities
ru: Создать сущности %type_name
