Volunteer - en to cs translation catalogue (71 entries)

en: Title
cs: Nadpis

en: Delete
cs: Smazat

en: Operations
cs: Operace

en: Groups
cs: Skupiny

en: Group
cs: Skupina

en: Type
cs: Typ

en: Actions
cs: Akce

en: Description
cs: Popis

en: Action
cs: Akce

en: Last updated
cs: Poslední změna

en: Tags
cs: Štítky

en: Yes
cs: Ano

en: No
cs: Ne

en: Resources
cs: Zdroje

en: Edit
cs: Upravit

en: Search
cs: Hledat

en: - None -
cs: - Nic -

en: Name
cs: Jméno

en: Label
cs: Popisek

en: View
cs: Zobrazit

en: Manage
cs: Správa

en: Email
cs: E-mail

en: Contact
cs: Kontakt

en: Created
cs: Vytvořeno

en: All
cs: Vše

en: Active
cs: Aktivní

en: Page
cs: Stránka

en: Roles
cs: Role

en: Revisions
cs: Revize

en: Authored by
cs: Autor

en: Desc
cs: Sestupně

en: Inactive
cs: Neaktivní

en: Button
cs: Tlačítko

en: Ascending
cs: Vzestupně

en: Descending
cs: Sestupně

en: Phone Number
cs: Telefonní číslo

en: Profile
cs: Profil

en: City
cs: Město

en: State/Province
cs: Stát/Provincie

en: Sort by
cs: Řadit dle

en: Are you sure you want to delete %name?
cs: Opravdu smazat %name?

en: Create new revision
cs: Vytvořit novou revizi

en: Revert
cs: Vrátit

en: Revisions for %title
cs: Revize pro %title

en: Revision
cs: Revize

en: Changed
cs: Změněno

en: Completed
cs: Dokončené

en: Revision of %title from %date
cs: Revize %title z %date

en: Apply
cs: Použít

en: Canceled
cs: Zrušeno

en: Postal Code
cs: PSČ

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
cs: Opravdu se vrátit k revizi z data %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
cs: Opravdu smazat revizi z data %revision-date?

en: Offset
cs: Posun

en: Machine name
cs: Strojový název

en: About
cs: Popis

en: Sort direction
cs: Směr řazení

en: Delete all revisions
cs: Smazat všechny revize

en: Items per page
cs: Položek na stránku

en: - All -
cs: - Vše -

en: Copy of the revision from %date.
cs: Kopie revize z %date.

en: « First
cs: « První

en: Last »
cs: Poslední »

en: Current revision
cs: Aktuální revize

en: Operations links
cs: Odkazy na operace

en: Asc
cs: Vzestupně

en: Master
cs: Nadřízené

en: Update form
cs: Aktualizovat formulář

en: Create referenced entities if they don't already exist
cs: Vytvořit odkazované entity, pokud ještě neexistují

en: content @type: deleted @label.
cs: obsah @type: smazán @label

en: Store new items in
cs: Uložit nové položky do
