Volunteer - en to sv translation catalogue (78 entries)

en: Title
sv: Titel

en: Delete
sv: Radera

en: Operations
sv: Funktioner

en: Groups
sv: Grupper

en: Group
sv: Grupp

en: Type
sv: Typ

en: Actions
sv: Åtgärder

en: Description
sv: Beskrivning

en: Action
sv: Åtgärd

en: Last updated
sv: Senast uppdaterad

en: Tags
sv: Etiketter

en: Yes
sv: Ja

en: No
sv: Nej

en: Resources
sv: Resurser

en: Edit
sv: Redigera

en: Search
sv: Sök

en: Reset
sv: Återställ

en: - None -
sv: - Ingen -

en: Name
sv: Namn

en: Label
sv: Etikett

en: View
sv: Visa

en: Manage
sv: Hantera

en: Email
sv: E-post

en: Contact
sv: Kontakt

en: Created
sv: Skapad

en: All
sv: Alla

en: Active
sv: Aktiv

en: Page
sv: Sida

en: Roles
sv: Roller

en: Revisions
sv: Versioner

en: Authored by
sv: Författad av

en: Desc
sv: Fallande

en: Inactive
sv: Inaktiv

en: Button
sv: Knapp

en: Ascending
sv: Stigande

en: Descending
sv: Fallande

en: Profile
sv: Profil

en: City
sv: Stad

en: State/Province
sv: Län/landskap

en: Sort by
sv: Sortera efter

en: Are you sure you want to delete %name?
sv: Är du säker på att du vill radera %name?

en: Create new revision
sv: Skapa ny version

en: Revert
sv: Återställ

en: Revisions for %title
sv: Versioner för %title

en: Revision
sv: Version

en: Changed
sv: Ändrad

en: Completed
sv: Slutförd

en: Revision of %title from %date
sv: Version av %title från %date

en: Apply
sv: Applicera

en: Canceled
sv: Avbruten

en: Postal Code
sv: Postnummer

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
sv: Är du säker på att du vill återställa till versionen från %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
sv: Är du säker på att du vill radera versionen från %revision-date?

en: Offset
sv: Kompensera

en: Machine name
sv: Maskinläsbart namn

en: About
sv: Om

en: Sort direction
sv: Riktning för sortering

en: Delete all revisions
sv: Radera alla versioner

en: Items per page
sv: Inlägg per sida

en: - All -
sv: - Alla -

en: Copy of the revision from %date.
sv: Kopia av versionen från %date.

en: « First
sv: « Första

en: Last »
sv: Sista »

en: Current revision
sv: Nuvarande version

en: Additional Information
sv: Ytterligare information

en: Operations links
sv: Länkar till funktioner

en: Asc
sv: Stigande

en: Master
sv: Huvud

en: Create @type
sv: Skapa @type

en: Resource type
sv: Typ av resurs

en: Update form
sv: Uppdatera formulär

en: Create referenced entities if they don't already exist
sv: Skapa refererade objekt om de inte redan finns

en: The time that the entity was created.
sv: Tiden då objektet skapades.

en: The time that the entity was last edited.
sv: Tiden då objektet senast redigerades.

en: Revision translation affected
sv: Översatt version berörd

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
sv: Indikerar om den senaste redigeringen av en översättning hör till nuvarande version.

en: @date by @username
sv: @date av @username

en: Store new items in
sv: Lagra nya objekt i
