Volunteer - en to uk translation catalogue (88 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Groups
uk: Групи

en: Group
uk: Група

en: Type
uk: Тип

en: Actions
uk: Дії

en: Description
uk: Опис

en: Action
uk: Дія

en: Last updated
uk: Востаннє оновлено

en: Tags
uk: Теґи

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: Resources
uk: Ресурси

en: Edit
uk: Редагувати

en: Search
uk: Пошук

en: Reset
uk: Скинути

en: - None -
uk: - Немає -

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Label
uk: Мітка

en: View
uk: Перегляд

en: Manage
uk: Керування

en: Text
uk: Текст

en: Email
uk: Електронна пошта

en: Contact
uk: Контакт

en: Created
uk: Створено

en: All
uk: Все

en: Active
uk: Активно

en: Page
uk: Сторінка

en: Roles
uk: Ролі

en: Revisions
uk: Редакції

en: Authored by
uk: Автор

en: Desc
uk: Спад

en: Inactive
uk: Неактивно

en: Button
uk: Кнопка

en: Ascending
uk: Зростання

en: Descending
uk: Спадання

en: Phone Number
uk: Номер телефону

en: Profile
uk: Профіль

en: City
uk: Місто

en: State/Province
uk: Область/Район

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: Short Description
uk: Короткий Опис

en: Are you sure you want to delete %name?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити %name?

en: Create new revision
uk: Створювати нову редакцію

en: Revert
uk: Відновити

en: Video
uk: Відео

en: Revisions for %title
uk: Редакції для матеріалу %title

en: Revision
uk: Редакція

en: Changed
uk: Змінено

en: Completed
uk: Завершено

en: Revision of %title from %date
uk: Редакція матеріалу %title від %date

en: Apply
uk: Застосувати

en: Canceled
uk: Скасовано

en: Postal Code
uk: Поштовий індекс

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
uk: Ви дійсно бажаєте повернутися до редакції за %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити редакцію від %revision-date?

en: Offset
uk: Зміщення

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: About
uk: Про модуль

en: Sort direction
uk: Напрям впорядкування

en: Delete all revisions
uk: Видалення всіх редакцій

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: - All -
uk: - Усе -

en: Copy of the revision from %date.
uk: Копія редакції від %date.

en: « First
uk: « Перша

en: Last »
uk: Остання »

en: Current revision
uk: Поточна редакція

en: Additional Information
uk: Додаткові відомості

en: Operations links
uk: Операційні посилання

en: Mailing Address
uk: Поштова адреса

en: Asc
uk: Зрост

en: Master
uk: Головне

en: Create @type
uk: Створити @type

en: Resource type
uk: Тип ресурсу

en: Update form
uk: Оновити форму

en: Create referenced entities if they don't already exist
uk: Створювати сутності за посиланням, якщо вони ще не були створені до того

en: The time that the entity was created.
uk: Час створення сутності.

en: The time that the entity was last edited.
uk: Час останнього редагування сутності.

en: Revision translation affected
uk: Редакція, на яку вплинув переклад

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
uk: Вказує, що останнє редагування перекладу належить до поточної редакції.

en: @date by @username
uk: @date від @username

en: content @type: deleted @label.
uk: матеріал @type: видалено @label.

en: @langname revisions for %title
uk: Редакції @langname для матеріалу %title

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
uk: Ви дійсно бажаєте повернутися до перекладі на мову @language у редакції за %revision-date?

en: Revert content shared among translations
uk: Повернути матеріал, котрий існує в перекладах

en: Store new items in
uk: Зберігати нові елементи у

en: ZIP/Postal Code
uk: Поштовий індекс
