Volunteer - en to mr translation catalogue (33 entries)

en: Title
mr: शीर्षक

en: Delete
mr: मिटवा

en: Operations
mr: कृती

en: Groups
mr: समुह

en: Group
mr: समुह

en: Type
mr: प्रकार

en: Actions
mr: कृती

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Action
mr: कृती

en: Yes
mr: हो

en: No
mr: नाही.

en: Resources
mr: संसाधने

en: Edit
mr: संपादन

en: Search
mr: शोध

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: - None -
mr: - काहीही नाही -

en: Name
mr: नाव

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: View
mr: बघा

en: Manage
mr: व्यवस्थापन

en: Volunteers
mr: स्वयंसेवक

en: Text
mr: अक्षर

en: ID
mr: आय डी

en: Email
mr: ईमेल

en: Contact
mr: संपर्क

en: Created
mr: प्रकाशन

en: All
mr: सर्व

en: Active
mr: सक्रिय

en: Page
mr: पान

en: Roles
mr: वर्तनमर्यादा

en: Authored by
mr: लेखक

en: Sort by
mr: क्रमवारी नुसार लावा

en: Create referenced entities if they don't already exist
mr: जर अस्तित्वात नसतील तर संदर्भ एंटिटी तयार करा
