Venga Gateway Connect for Drupal (8.x-1.0) - en to hi translation catalogue (24 entries)

en: delete
hi: मिटाएँ

en: Delete
hi: मिटायें

en: Username
hi: प्रयोक्ता का नाम

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Password
hi: कूटशब्द

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Name
hi: नाम

en: View
hi: देखें

en: ID
hi: आईडी

en: Created
hi: निर्मित

en: Page
hi: पृष्ठ

en: Desc
hi: अवरोही

en: Provider
hi: प्रदाता

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: Workflow
hi: कार्यप्रवाह

en: Changed
hi: बदल गया

en: ‹ Previous
hi: ‹ पिछला

en: Next ›
hi: अगला ›

en: Apply
hi: लागू करें

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-

en: « First
hi: « पहला

en: Last »
hi: आखरी »

en: UUID
hi: युयुआइङी
