Venga Gateway Connect for Drupal (8.x-1.1) - en to fr translation catalogue (35 entries)

en: delete
fr: supprimer

en: Delete
fr: Supprimer

en: Username
fr: Nom d'utilisateur

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Password
fr: Mot de passe

en: Quote
fr: Citer

en: Settings
fr: Paramètres

en: Name
fr: Nom

en: View
fr: Voir

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Created
fr: Créé

en: Owner
fr: Propriétaire

en: Jobs
fr: Travaux

en: Quotes
fr: Devis

en: Provider
fr: Fournisseur

en: Sort by
fr: Trier par

en: Project name
fr: Nom du projet

en: Workflow
fr: Processus

en: Changed
fr: Modifié

en: ‹ Previous
fr: ‹ Précédent

en: Next ›
fr: Suivant ›

en: Apply
fr: Appliquer

en: Offset
fr: Décalage

en: Quote settings
fr: Paramètres de devis

en: Source language
fr: Langue d'origine

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: « First
fr: « Premier

en: Last »
fr: Dernier »

en: UUID
fr: Identifiant universel unique (UUID)

en: Master
fr: Principal

en: Content language and translation
fr: Langue du contenu et traduction

en: Accept all
fr: Tout accepter

en: The time that the entity was created.
fr: La date à laquelle l'entité a été créée.

en: The time that the entity was last edited.
fr: La date à laquelle l'entité a été modifiée pour la dernière fois.
