Verify Email (1.0.0-alpha1) - en to de translation catalogue (15 entries)

en: Disabled
de: Deaktiviert

en: Enabled
de: Aktiviert

en: Label
de: Beschriftung

en: Path
de: Pfad

en: Example
de: Beispiel

en: Email subject
de: E-Mail-Betreff

en: The message has been sent.
de: Die Nachricht wurde gesendet.

en: Email body
de: Textkörper der E-Mail

en: Authentication
de: Authentifizierung

en: Machine name
de: Systemname

en: Verify
de: Überprüfen

en: Redirect path
de: Weiterleitungspfad

en: Introduction text
de: Einleitungstext

en: Created new example %label.
de: Neues Beispiel %label erstellt.

en: Updated example %label.
de: Beispiel %label aktualisiert.
