Verify Email (1.0.0-alpha1) - en to ps translation catalogue (6 entries)

en: Status
ps: حالت

en: Disabled
ps: ناتوانه

en: URL
ps: پته (URL)

en: Path
ps: يونلور

en: ID
ps: پېژند

en: Authentication
ps: تصدیق
