Verify Email (1.0.0-alpha4) - en to fr translation catalogue (17 entries)

en: Status
fr: État

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: Label
fr: Libellé

en: Path
fr: Chemin

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Example
fr: Exemple

en: Email subject
fr: Sujet du courriel

en: The message has been sent.
fr: Le message a été envoyé.

en: Email body
fr: Corps du courriel

en: Global Settings
fr: Paramètres globaux

en: Authentication
fr: Authentification

en: Machine name
fr: Nom système

en: Thank you
fr: Merci

en: Thank You Message
fr: Message de remerciement

en: Verify
fr: Vérifier

en: Redirect path
fr: Chemin de redirection
