Verify Email (1.1.0-alpha1) - en to hi translation catalogue (12 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Label
hi: लेबल

en: URL
hi: यूआरएल

en: Path
hi: मार्ग

en: ID
hi: आईडी

en: Example
hi: उदाहरण

en: The message has been sent.
hi: संदेश भेज दिया गया है |

en: Authentication
hi: प्रमाणीकरण

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: Thank You Message
hi: धन्यवाद सन्देश
