Verify Email (1.1.0-alpha1) - en to id translation catalogue (8 entries)

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: Path
id: Jalur

en: Example
id: Contoh

en: The message has been sent.
id: Pesan sudah dikirim.

en: Authentication
id: Autentikasi

en: Machine name
id: Nama mesin

en: Redirect path
id: Jalur pengalihan
