Verti (8.x-1.81) - en to fa translation catalogue (9 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Search
fa: جستجو

en: Core
fa: هسته

en: Page title
fa: عنوان صفحه

en: Main navigation
fa: منوی اصلی

en: Breadcrumbs
fa: مسیر‌های راهنما

en: Main page content
fa: محتوای صفحه اصلی

en: Site branding
fa: برند سایت

en: User account menu
fa: منوی حساب کاربری
