Verti (8.x-1.81) - en to pt translation catalogue (11 entries)

en: Home
pt: Início

en: Search
pt: Pesquisar

en: Core
pt: Núcleo

en: Page title
pt: Título da página

en: Main navigation
pt: Navegação principal

en: Breadcrumbs
pt: Navegação estruturada

en: Main page content
pt: Conteúdo da página principal

en: Site branding
pt: Imagem de marca do sítio

en: Site header
pt: Cabeçalho do sítio

en: Submitted by @author_name on @date
pt: Submetido por @author_name a @date

en: User account menu
pt: Menu de utilizador
