Verti (8.x-1.81) - en to ro translation catalogue (10 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Search
ro: Căutare

en: Core
ro: Nucleu

en: Page title
ro: Titlul paginii

en: Main navigation
ro: Navigare principală

en: Main page content
ro: Conţinut principal pagină

en: Site branding
ro: Branding-ul sitului

en: Site header
ro: Antet sit

en: Submitted by @author_name on @date
ro: Postat de @author_name la @date

en: User account menu
ro: Meniu cont utilizator
