VG Wort Integration (2.0.0-beta3) - en to uk translation catalogue (16 entries)

en: value
uk: значення

en: Content
uk: Вміст

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: Field name
uk: Назва поля

en: Maximum length
uk: Максимальна довжина

en: Author(s)
uk: Автор(и)

en: Default value
uk: Базове значення

en: Surname
uk: Прізвище

en: Person
uk: Особа

en: Entity type
uk: Тип сутності

en: Firstname
uk: Ім'я

en: Card number
uk: Номер картки

en: Test mode
uk: Тестовий режим

en: Entity field
uk: Поле сутності

en: Entity types
uk: Типи сутностей
