VG Wort Integration (2.0.0-beta7) - en to da translation catalogue (16 entries)

en: value
da: værdi

en: Content
da: Indhold

en: Username
da: Brugernavn

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Reset
da: Gendan

en: Field name
da: Feltnavn

en: Maximum length
da: Maksimal længde

en: Reset password
da: Nulstil adgangskode

en: Default value
da: Standardværdi

en: Surname
da: Efternavn

en: Entity type
da: Entity-type

en: Card number
da: Kortnummer

en: Test mode
da: Testtilstand

en: Entity field
da: Entitetsfelt

en: Entity types
da: Enheds typer
