VG Wort Integration (2.0.0-beta8) - en to de translation catalogue (20 entries)

en: value
de: Wert

en: Content
de: Inhalt

en: Username
de: Benutzername

en: Yes
de: Ja

en: No
de: Nein

en: Reset
de: Zurücksetzen

en: Field name
de: Feldname

en: Maximum length
de: Maximallänge

en: Author(s)
de: Autor(en)

en: Account details
de: Kontendetails

en: Reset password
de: Passwort zurücksetzen

en: Default value
de: Standardwert

en: Surname
de: Nachname

en: Entity type
de: Entitätstyp

en: Firstname
de: Vorname

en: Card number
de: Kreditkarten-Nummer

en: Test mode
de: Testmodus

en: View mode
de: Ansichtsmodus

en: Entity field
de: Entitäts-Feld

en: Entity types
de: Entitätstypen
