ViaBill Payments (1.0.4) - en to fr translation catalogue (25 entries)

en: Register
fr: S'inscrire

en: error
fr: erreur

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: Login
fr: Identifiant

en: Password
fr: Mot de passe

en: Country
fr: Pays

en: Center
fr: Centre

en: Name
fr: Nom

en: Default
fr: Par défaut

en: Email
fr: Courriel

en: Please enter a valid email address.
fr: Veuillez saisir une adresse de courriel valide.

en: API Key
fr: Clé d'API

en: Amount
fr: Montant

en: Phone
fr: Téléphone

en: Denmark
fr: Danemark

en: Spain
fr: Espagne

en: Spanish
fr: Espagnol

en: Right
fr: Droit

en: warning
fr: avertissement

en: Danish
fr: Danois

en: Capture
fr: Capturer

en: Tax ID
fr: N° de TVA intracommunautaire

en: Capture payment
fr: Effectuer la capture du paiement

en: You have canceled checkout at @gateway but may resume the checkout process here when you are ready.
fr: Vous avez annulé votre paiement depuis @gateway, vous pourrez toutefois revenir sur le processus de paiement quand vous le souhaiterez.
