Video (3.0.5) - en to ar translation catalogue (52 entries)

en: Delete
ar: حذف

en: Content
ar: المحتوى

en: List
ar: لائحة

en: Language
ar: اللغة

en: File
ar: ملف

en: Edit
ar: تحرير

en: None
ar: لا شيء

en: default
ar: المبدئي

en: - None -
ar: - لا شيء -

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: Label
ar: التسمية

en: Save
ar: حفظ

en: Update
ar: تحديث

en: View
ar: عرض

en: Dimensions
ar: الأبعاد

en: User Name
ar: اسم المستخدم

en: ID
ar: المعرف ID

en: Created
ar: الإنشاء

en: Create
ar: أنشئ

en: Submitted
ar: تم الإرسال

en: Width
ar: العرض

en: Height
ar: الارتفاع

en: Media
ar: ميديا

en: here
ar: هنا

en: Loop
ar: حلقة

en: Reference
ar: مرجع

en: Video
ar: فيديو

en: Changed
ar: تم التغير

en: @type: deleted %title.
ar: @type: %title حُذف.

en: Allowed file extensions
ar: لواحق الملفات المسموح بها

en: Finished
ar: اكتمل

en: Add another item
ar: أضف عنصراً آخراً

en: Language code
ar: رمز اللغة

en: Autoplay
ar: تشغيل آلي

en: Maximum upload size
ar: أكبر حجم للملف المرفوع

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: File directory
ar: دليل الملف

en: Progress indicator
ar: مؤشر التقدم

en: Upload destination
ar: وجهة الرفع

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
ar: حدد أين يجب تخزين الملفات النهائية. التخزين الخاص للملف يضع قيودا أكثر من التخزين العام، لكنه يسمح بوصول محدود للملفات لهذا الحقل.

en: Optional subdirectory within the upload destination where files will be stored. Do not include preceding or trailing slashes.
ar: مجلد فرعي اختياري في مجلد الرفع الذي ستخزّن فيه الملفات. لا تدرج خط مائلا لا قبل ولا بعد.

en: Enter a value like "512" (bytes), "80 KB" (kilobytes) or "50 MB" (megabytes) in order to restrict the allowed file size. If left empty the file sizes will be limited only by PHP's maximum post and file upload sizes (current limit <strong>%limit</strong>).
ar: يرجى إدخال قيمة مثل "512" (بايت)، "80 KB" (كيلوبايت) أو "50 MB" (ميغابايت) لتحديد حجم الملف المسموح به. في حالة تركه فارغاً يتم تحديد حجم الملف بالحد الأقصى للرفع من إعدادات PHP (والذي قيمته حالياً <strong>%limit</strong>).

en: The list of allowed extensions is not valid, be sure to exclude leading dots and to separate extensions with a comma or space.
ar: قائمة اللواحق المسموح بها غير صحيحة. يرجى التأكد من عدم إدخال النقطة التي تسبق اللاحقة وفصل اللواحق بمسافة أو فاصلة.

en: Machine Name
ar: الاسم المقروء آليا

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
ar: افصل لواحق الملفات بمسافة أو فاصلة ولا تضع النقطة.

en: UUID
ar: المعرف UUID

en: Link image to
ar: ربط الصورة إلى

en: Weight for @title
ar: الوزن لـ @title

en: Weight for row @number
ar: وزن السطر @number

en: Weight for new file
ar: الوزن للملف الجديد

en: Enable Description field
ar: تفعيل حقل الوصف
