Video (8.x-1.0-rc3) - en to tr translation catalogue (29 entries)

en: Content
tr: İçerik

en: File
tr: Dosya

en: - None -
tr: - Hiçbiri -

en: Width
tr: Genişlik

en: Height
tr: Yükseklik

en: Loop
tr: Döngü

en: Controls
tr: Denetimler

en: Reference
tr: Kaynak

en: Allowed file extensions
tr: İzin verilen dosya uzantıları

en: Add another item
tr: Başka bir öğe ekle

en: Autoplay
tr: Otomatik oynatma

en: Maximum upload size
tr: Maksimum dosya büyüklüğü

en: File directory
tr: Dosya klasörü

en: Progress indicator
tr: İlerleme göstergesi

en: Field types
tr: Alan tipleri

en: Upload destination
tr: Yükleme adresi

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
tr: Nihai dosyaların nerede saklanacağını seçin. Dosyaların özel saklanması, açık dosyalara kıyasla fazladan önemli ölçüde yük getirir ama bu alanlardaki dosyalara erişimi kısıtlamanıza da olanak sağlar.

en: Optional subdirectory within the upload destination where files will be stored. Do not include preceding or trailing slashes.
tr: Dosyaların saklanacağı yükleme konumunda isteğe bağlı alt dizin. Önüne ya da ardına eğik çizgi (/) eklemeyin.

en: Enter a value like "512" (bytes), "80 KB" (kilobytes) or "50 MB" (megabytes) in order to restrict the allowed file size. If left empty the file sizes will be limited only by PHP's maximum post and file upload sizes (current limit <strong>%limit</strong>).
tr: Dosya boyutunu sınırlamak için "512" (bayt), "80 KB" (kilobayt), "50 MB" (megabayt) gibi bir değer girin. Boş bırakılır ise PHP'nin en fazla yükleme boyutu kullanılacaktır.

en: The list of allowed extensions is not valid, be sure to exclude leading dots and to separate extensions with a comma or space.
tr: Izin verilen dosya uzantıları listesi geçerli değil, başa nokta koymadığınıza ve uzantıları bir virgül veya boşlukla ayırdığınıza emin olun.

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
tr: Uzantıları virgül ile boşluk bırakarak yazın, nokta koymayın.

en: Link image to
tr: Resmin bağlanacağı yer

en: Weight for @title
tr: @title için ağırlık

en: Weight for row @number
tr: Satır @number için ağırlık

en: Weight for new file
tr: Yeni dosya için ağırlık

en: Reference method
tr: Referans metodu

en: Enable Description field
tr: Açıklama alanını etkinleştir

en: Muted
tr: Sessiz

en: @title (value @number)
tr: @title (@number değeri)
