Video (8.x-1.0) - en to ro translation catalogue (55 entries)

en: delete
ro: șterge

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Content
ro: Conținut

en: Type
ro: Tip

en: List
ro: Listă

en: Description
ro: Descriere

en: File
ro: Fișier

en: Edit
ro: Editați

en: This action cannot be undone.
ro: Această acțiune nu are cale de întoarcere.

en: - None -
ro: - Niciuna -

en: Image
ro: Imagine

en: edit
ro: modifică

en: Preset Name
ro: Nume Prestabilit

en: Advanced settings
ro: Setări avansate

en: Upload
ro: Încarcă

en: Advanced Settings
ro: Setări Avansate

en: 1 hour | @count hours
ro[0]: o oră
ro[1]: @count ore
ro[2]: @count de ore

en: 1 day | @count days
ro[0]: o zi
ro[1]: @count zile
ro[2]: @count de zile

en: Width
ro: Lățime

en: Height
ro: Înălțime

en: SWF Tools
ro: Unelte SWF

en: Other
ro: Altele

en: Loop
ro: Buclă

en: Replacement patterns
ro: Modele de înlocuire

en: Reference
ro: Referință

en: Allowed file extensions
ro: Extensii de fișiere permise

en: Add another item
ro: Adugă alt element

en: Maximum upload size
ro: Dimensiune maximă încărcare

en: 1 year | @count years
ro[0]: un an
ro[1]: @count ani
ro[2]: @count de ani

en: 1 week | @count weeks
ro[0]: o săptămână
ro[1]: @count săptămâni
ro[2]: @count de săptămâni

en: 1 min | @count min
ro[0]: 1 min
ro[1]: @count minute
ro[2]: @count de minute

en: 1 sec | @count sec
ro[0]: 1 sec
ro[1]: @count sec
ro[2]: @count de sec

en: File directory
ro: Folder fișiere

en: 1 month | @count months
ro[0]: o lună
ro[1]: @count luni
ro[2]: @count de luni

en: Progress indicator
ro: Indicator progres

en: Field types
ro: Tipuri de câmp

en: Upload destination
ro: Destinația încărcării

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
ro: Selectați unde ar trebui stocate fișierele finale. Stocarea fișierelor private produce un consum de resurse mai mare decât a celor publice, dar permite acesul restricționat la fișiere în cadrul acestui câmp.

en: Optional subdirectory within the upload destination where files will be stored. Do not include preceding or trailing slashes.
ro: Subdirector opțional în cadrul destinației de încărcare unde fișierele vor fi păstrate. Nu includeți liniuțe oblice anterioare sau posterioare.

en: Enter a value like "512" (bytes), "80 KB" (kilobytes) or "50 MB" (megabytes) in order to restrict the allowed file size. If left empty the file sizes will be limited only by PHP's maximum post and file upload sizes (current limit <strong>%limit</strong>).
ro: Introduceți o valoare ca "512" (octeți), "80 KB" (kiloocteți) sau "50 MB" (megaocteți) în scopul de a restrânge dimensiunea fișierului permis. Dacă este lăsat gol, dimensiunile fișierelor vor fi limitate numai de <em>max_post_size</em> și <em>upload_max_filesize</em> din PHP (limită actuală <strong>%limit</strong>).

en: The list of allowed extensions is not valid, be sure to exclude leading dots and to separate extensions with a comma or space.
ro: Lista extensiilor permise nu este validă, asigurați-vă că ați înlăturat punctele care precedă extensiile și că acestea sunt separate prin virgulă sau spațiu.

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
ro: Separați extensiile cu spațiu sau punct și nu includeți punctul din față.

en: Link image to
ro: Legați imagine la

en: Linked to content
ro: Legat de conținut

en: Nothing
ro: Nimic

en: Weight for @title
ro: Greutate pentru @title

en: Weight for row @number
ro: Greutate pentru rândul @number

en: Weight for new file
ro: Greutatea noului fișier

en: Upscale
ro: Mărire

en: Reference method
ro: Metodă de referință

en: Enable Description field
ro: Activarea câmpului Descriere

en: Entity reference selection settings
ro: Setările de selecție a entității de referință

en: @title (value @number)
ro: @title (valoare @number)

en: Additional video metadata
ro: Metadata video suplimentară
