Video Embed Field (8.x-2.2) - en to fr translation catalogue (25 entries)

en: Content
fr: Contenu

en: - None -
fr: - Aucun(e) -

en: Settings
fr: Paramètres

en: Save
fr: Enregistrer

en: Default Settings
fr: Paramètres par défaut

en: Width
fr: Largeur

en: Height
fr: Hauteur

en: Thumbnail
fr: Vignette

en: Media
fr: Média

en: Defaults
fr: Paramètres par défaut

en: Video
fr: Vidéo

en: Autoplay
fr: Lecture automatique

en: Children
fr: Enfants

en: About
fr: À propos

en: Video URL
fr: URL de la vidéo

en: Link image to
fr: Lier l'image à

en: Video url
fr: URL de la vidéo

en: Image Style
fr: Style d'image

en: Responsive
fr: Adaptatif

en: Provider URL
fr: URL du fournisseur

en: Never autoplay videos
fr: Ne jamais lire automatiquement les vidéos

en: Video Form
fr: Formulaire Vidéo

en: Video thumbnail (@style@linked).
fr: Vignette de la vidéo (@style@linked).

en: no image style
fr: aucun style d'image

en: Provides a field type for displaying videos from 3rd party providers such as YouTube and Vimeo.
fr: Fournit un type de champ pour afficher des vidéos de fournisseurs tiers tels que YouTube et Vimeo.
