Video Embed Field (8.x-2.4) - en to ru translation catalogue (19 entries)

en: Content
ru: Содержимое

en: - None -
ru: - Не указано -

en: Settings
ru: Настройки

en: Save
ru: Сохранить

en: Default Settings
ru: Настройки по умолчанию

en: Width
ru: Ширина

en: Height
ru: Высота

en: Thumbnail
ru: Миниатюра

en: Media
ru: Мультимедиа

en: Defaults
ru: По умолчанию

en: Video
ru: Видео

en: Autoplay
ru: Автовоспроизведение

en: Children
ru: Потомки

en: About
ru: Информация

en: Video URL
ru: URL-адрес видео

en: Link image to
ru: Изображение как ссылка на

en: Image Style
ru: Стиль изображения

en: Responsive
ru: Адаптивный

en: Provider URL
ru: URL источника
