Video Embed Field Plyr (2.0.0-rc2) - en to fr translation catalogue (14 entries)

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Advanced settings
fr: Paramètres avancés

en: Media
fr: Média

en: Loop
fr: Boucle

en: Duration
fr: Durée

en: Autoplay
fr: Lecture automatique

en: Hide controls
fr: Cacher les contrôles

en: Current time
fr: Heure courante

en: Play
fr: Lecture

en: Fullscreen
fr: Plein écran

en: Progress
fr: Progression

en: Show progress bar
fr: Afficher la barre de progression

en: Could not retrieve the remote URL (@url).
fr: L'URL distante (@url) n'a pas pu être récupérée.

en: Show play/pause button
fr: Afficher le bouton lecture/pause
