Video Filter (8.x-1.0-alpha2) - en to fr translation catalogue (25 entries)

en: None
fr: Aucun(e)

en: Center
fr: Centre

en: Insert
fr: Insérer

en: Theme
fr: Thème

en: Example
fr: Exemple

en: Loop
fr: Boucle

en: Color
fr: Couleur

en: Enabled plugins
fr: Plugins activés

en: Left
fr: Gauche

en: Right
fr: Droit

en: Red
fr: Rouge

en: White
fr: Blanc

en: Autoplay
fr: Lecture automatique

en: Show related videos
fr: Montrer les vidéos similaires

en: Player Width
fr: Largeur du lecteur

en: Player Height
fr: Hauteur du lecteur

en: Light
fr: Léger

en: Flickr Slideshows
fr: Diaporamas Flickr

en: Flickr Video
fr: Vidéos Flickr

en: Game Videos
fr: Jeux vidéos

en: Substitutes [video:URL] with embedded HTML.
fr: Remplace [video:URL] par le code HTML intégré.

en: Start time
fr: Date de début

en: Show info
fr: Montrer les informations

en: Video URL
fr: URL de la vidéo

en: Dark
fr: Sombre
