Video Filter (8.x-1.2) - en to nl translation catalogue (25 entries)

en: None
nl: Geen

en: Center
nl: Gecentreerd

en: Insert
nl: Invoegen

en: Theme
nl: Thema

en: Options
nl: Opties

en: Example
nl: Voorbeeld

en: Loop
nl: Lus

en: Color
nl: Kleur

en: Enabled plugins
nl: Ingeschakelde plugins

en: Left
nl: Links

en: Right
nl: Rechts

en: Red
nl: Rood

en: White
nl: Wit

en: Available plugins
nl: Beschikbare plugins

en: Autoplay
nl: Automatisch afspelen

en: Show related videos
nl: Gerelateerde video's weergeven

en: Player Width
nl: Videobreedte

en: Player Height
nl: Videohoogte

en: Light
nl: Licht

en: Substitutes [video:URL] with embedded HTML.
nl: Vervangt [video:URL] door embedded HTML.

en: You may insert videos with [video:URL]
nl: Video's kunnen worden ingevoegd met [video:URL]

en: Start time
nl: Vanaf

en: Show info
nl: Toon info

en: Dark
nl: Donker

en: Text filters
nl: Tekstfilters
