Video JS (8.x-1.0-beta1) - en to ug translation catalogue (12 entries)

en: Status
ug: ھالەت

en: Delete
ug: ئۆچۈرۈش

en: Type
ug: تىپى

en: Disabled
ug: تاقالدى

en: Enabled
ug: ئىناۋەتلىك

en: File
ug: ھۆججەت

en: Link
ug: ئۇلىنىش

en: Label
ug: بەلگە

en: Created
ug: قۇرۇلدى

en: Sources
ug: مەنبەلەر

en: Source
ug: مەنبە

en: Language code
ug: تىل كودى
