Video JS (8.x-1.0-beta1) - en to bg translation catalogue (14 entries)

en: Status
bg: Статус

en: Delete
bg: Изтриване

en: Type
bg: Тип

en: Disabled
bg: Деактивиран

en: Enabled
bg: Активиран

en: File
bg: Файл

en: Link
bg: Линк

en: Label
bg: Заглавие

en: Format
bg: Формат

en: Created
bg: Създадено

en: Id
bg: Номер

en: Sources
bg: Източници

en: Source
bg: Източник

en: Language code
bg: Код на език
