Video JS (8.x-1.0-beta1) - en to gl translation catalogue (15 entries)

en: Status
gl: Estado

en: Delete
gl: Borrar

en: Type
gl: Tipo

en: Disabled
gl: Desactivado

en: Enabled
gl: Activado

en: File
gl: Ficheiro

en: Link
gl: Ligazón

en: Label
gl: Etiqueta

en: Format
gl: Formato

en: Paths
gl: Rutas

en: Created
gl: Creado

en: Are you sure you want to delete %name?
gl: Seguro que desexa borrar %name?

en: Sources
gl: Fontes

en: Source
gl: Orixe

en: Language code
gl: Código do idioma
